Srednja strukovna škola Silvija Strahimira Kranjčevića - Livno - Vaš partner u strukovnom obrazovanju.

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaČlanstvoKorisničke grupeLogin

Share | 

Da nam ne bude dosadno

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
carpe diem

Broj postova : 18

PostajNaslov: Da nam ne bude dosadno   01.04.08 17:52

Bio jednom jedan pisac. Zvao se Oscar Wilde. Njemu nikada nije bilo dosadno. Uvijek je bio u dobrom društvu- sa samim sobom. U druženju sa sobom Oscar Wilde je, vjerovali ili ne, MISLIO! Tako je smislio ono što je kasnije tiskano pod naslovom ZLOČESTE MISLI.
Nadam se da ste i sami dosadu uspjeli izbjeći družeći se sa sobom lol! .
Ako niste, neka vam Oscar Wilde bude dobro društvo. Sigurno se nećete dosađivati.

Uživajte u zločestim mislima Oscara Wildea Very Happy
[Vrh] Go down
Korisnički profil
carpe diem

PostajNaslov: Par savjeta za početak   01.04.08 17:59

Budući da je teško početi ni od čega, treba odmah uzeti- sve!

Ako želite razumjeti druge, počnite od sebe.

Čovjek bi uvijek trebao biti malo nepredvidiv.

Ne kupuj stvari koje ne trebaš- makar ti se i sviđale!

Nikad ne treba rušiti spomenike. Onaj tko ih ruši mogao bi pod njima i stradati.

Ljudi rado daju savjete kojih bi se sami trebali držati. Silne li velikodušnosti!

Nikad ni u čemu ne zauzimajte stav ili stranu. To je prvi znak iskrenosti, zatim slijedi poštenje, a nakon toga postajete- beznadežan slučaj!

Ako želite uspjeti, iskoristite svaku priliku za samoreklamu i vlastitu promociju. Još su stari Latini rekli da glas o nekome uvijek polazi iz njegove vlastite kuće.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
carpe diem

PostajNaslov: O ljudima   02.04.08 18:19

Kad ljudi govore o drugima, obično su dosadni. Kad govore o sebi, skoro su uvijek zanimljivi.

Volim muškarce s budućnošću i žene s prošlošću.

Žene vole ono što čuju, baš kao što muškarci vole ono što vide.

Ljude se danas može svrstati u dvije kategorije: one koji vjeruju u nemoguće i one koji poduzimaju nemoguće.

Samo dosadni i nezanimljivi ljudi vole pristojne viceve.

Ljudi koji žele govoriti samo pametne misli, trebali bi ih prvo izreći sebi, i to prije doručka- na prazan želudac.

Ljudi su neutaživo znatiželjni. Žele saznati baš sve osim onoga što vrijedi znati.

Cijeli je svijet pozornica, ali su uloge krivo podijeljene.

Ljudi rijetko razumiju druge, a sebe- nikad.

Dobro odgojeni ljudi obično rade isto što i ja.

Više volim ljude nego principe, a još više- ljude bez principa.

Nikad se ne miješam u razgovore dosadnih niti u posao zanimljivih ljudi.

Mudar čovjek broji piliće prije nego se izlegu. Kada se izlegu, počnu tako juriti naokolo da ih je nemoguće točno izbrojiti.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
carpe diem

PostajNaslov: O razmišljanju i mišljenu   03.04.08 14:08

Čovjek koji ne misli svojom lavom, ne misli uopće. Užasno je sebično misliti da bi svi ljudi trebali misliti- isto.

Argumenti su vrlo neugodni za pristojna društva gdje svi imaju isto mišljenje.

Previše razmišljanja o tome što je dobro, a što loše u ponašanju, može uzrokovati zaostajanje u duhovnom razvoju.

I dok je razmišljanje u starim civilizacijama smatrano jednim od najčasnijih zanimanja, danas je to smrtni grijeh zbog kojeg čovjek može završiti i u zatvoru.

Razmišljanje je jedna od najnezdravijih stvari na svijetu, od koje ljudi umiru baš kao i od svake druge bolesti. Na sreću, ovdje u Engleskoj to nije zarazna bolest. Tako ispada da je za naše dobro zdravstveno stanje zaslužna- naša glupost.

Sirovu snagu još i mogu razumjeti, ali sirov um mi je potpuno nerazumljiv.

Barbari imaju skoro iste poglede na svijet kao i civilizirani ljudi, samo što su u nekim stvarima osjetno- napredniji.

Ideja koja nije rizična uopće ne zaslužuje biti nazvana idejom.

Priznajem, sanjar sam. Sanjari su ljudi koji svoj put nalaze samo pri mjesečini, a što zoru vide prije ostalih- to im je kazna.

Pravi cinik nikad ne iznosi sve na vidjelo.

Samo se razum može poboljšati i oplemeniti.

Ne razumijem ljude koji jure cestom punom brzinom. Misle li da su zbog toga više vrijedni? Pa svaka budala može kupiti kartu za brzi vlak, koji juri i brže, ali će i dalje ostati- budala.

Oni koji tvrde da postoji razlika između duše i tijela nemaju nijedno.

Ozbiljnost je najbolja poza za- glupane.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
carpe diem

PostajNaslov: O razgovaranju i ogovaranju   04.04.08 17:47

Pametni ne bi trebali slušati, a glupi ne bi trebali govoriti.

Postoje stvari koje treba reći, ali često se kažu krivim ljudima i u krivo vrijeme.

Užasno je kako ljudi jedni drugima iza leđa govore stvari koje su potpuno- istinite.

Trač je baš zgodna stvar! Pa gotovo cijela povijest običan je trač. Kad se kakav šarmantni trač upropasti zamornim moraliziranjem, dobiva se skandal.

Samo je jedna situacija gora od one kada vas svi ogovaraju- kad vas uopće ne ogovaraju.

Ne želim čuti što i kako me ogovaraju. Od toga mi raste taština i postajem umišljen.

Kad mi ljudi kažu da sam u pravu, uvijek osjećam da sam u krivu.

Mrzim ljude koji vole pričati o sebi umjesto- o meni.

Obično govorim što mislim. To mi je velika pogreška jer sam obično pogrešno shvaćen.

Neki ljudi zaista nisu za konverzaciju. Ne mislim reći da ne žele govoriti- jer govore cijelo vrijeme- ali ništa ne kažu.

Jedino pristojno opravdanje za svako postavljeno pitanje jest- čista znatiželja.

Kad je u pitanju dobra i duhovita dosjetka, onda nema- nedodirljivih.

Samo intelektualno nezreli ljudi mogu sudjelovati u raspravama.

Drago mi je da se konačno vidimo. Ima barem stotinu stvari koje vam ne želim reći.

Dobro odgojeni osporavaju druge, a pametni- sami sebe.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
carpe diem

PostajNaslov: O braku   07.04.08 17:22

Sjajna je stvar kad upoznaš ženu koja te razumije, ali je i iznimno opasna- jer to obično sluti na brak!

Onaj koji je stalno zaljubljen ne treba se prtljati s brakom.

Muškarci ulaze u brak jer su se umorili, a žene jer su radoznale. Ubrzo oboje postanu- razočarani.

Neženje nisu više u modi. Oni su roba s greškom. Previše se zna o njima.

Kad bismo se ženili ženama koje zaista zaslužujemo, u braku bi nam bilo- jako loše.

Nisam zagovornik dugih zaruka prije braka. One zaručnicima pružaju priliku da se bolje upoznaju, a to onda ne može dobro završiti.

Sreća oženjenog muškarca ovisi o ženama koje NIJE oženio.

Nekim su ženama muževi kao mjenice bez pokrića: previše neispunjenih obećanja!

Muškarac ne bi smio imati tajni pred ženom- ona ih ionako uvijek sazna.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Zdenko
Gost

PostajNaslov: PROLJEĆE   08.04.08 14:16

Jednog dana, jedan je slijepi čovjek sjedio na stepenicima jedne zgrade, sa
šeširom blizu svojih stopala i jednim natpisom na kojem je pisalo:
'Slijep sam, molim vas pomozite mi.'

Jedan slučajni prolaznik, stručnjak za reklamu, koji je tuda prolazio,
zaustavio se i zapazio da je u šeširu samo nekoliko metalnih novčića.

Savio se da bi mu pružio novac, zatim, bez pitanja za dozvolu, uzeo je
karton, okrenuo ga i ispisao novi natpis. Tijekom poslijepodneva slučajni
prolaznik se vratio do slijepog čovjeka i zapazio da je njegov šešir
pun novčića i novčanica.

Slijepi prosjak ga je prepoznao po koraku i upitao ga da li je bio on
taj koji je nešto napisao na kartonu i što je napisao. Nato mu prolaznik odgovori:
'Nisam napisao neistinu - samo napisah tvoju poruku na drugačiji način',
nasmiješi se i izgubi u gužvi.

I tako slijepi čovjek nije saznao da je natpis jednostavno glasio:
'Danas je proljeće ... a ja ga ne mogu vidjeti'.

Promijeni strategiju kada se oko tebe sve naopako kreće i vidjet ćeš da će se
prije ili kasnije okrenuti na bolje.
[Vrh] Go down
carpe diem

PostajNaslov: O ženama   08.04.08 18:11

Iza svakog muškarca koji je ostvario bilo kakav značajniji uspjeh uvijek je stajala žena.

Žene obično nemaju što reći, ali to uvijek kažu šarmantno.

Mogu shvatiti ljude koji mrze sve oko sebe, ali ženomrsce- nikako!

Kakve veze imaju bezgrešne žene sa mnom ili ja s njima? Nikakve! Pa mi se uopće ne razumijemo.

Žene su uglavnom u lovu na muževe- ili u bijegu od njih.

Jedan od najtragičnijih trenutaka u životu žene je kad joj ljubavnik postane- prošlost, a muž-budućnost.

Jedina prava utjeha ženi koja ostane bez obožavatelja jest da ga zamijeni nečijim tuđim.

Kajanje je danas sasvm izvan mode. A kako i ne bi bilo, kad žena koja se odluči pokajati mora obući haljinu u kojoj ne izgleda dobro.

Neke žene ne vole komplimente. Čude me one koje ih vole: kako mogu otrpjeti takvu hrpu neodgovornih i neozbiljnih izjava?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
carpe diem

PostajNaslov: O promjeni strategije   08.04.08 18:14

Zdenko, mislim da je Oscar Wilde upravo o promjeni strategije rekao nešto u svakoj svojoj "zločestoj misli"- radi se o strategiji koja upućuje na neprihvaćanje svega zdravo za gotovo- kako se to uvriježi u društvu:)))) Malo se odmakneš i....ahaaaaaaaaaa!Eureka!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Zdenko
Gost

PostajNaslov: Re: Da nam ne bude dosadno   08.04.08 19:06

U današnjem društvu, pa inače u životu je sve strategija.....!!!! Ako se ne prilagodimo sredini u kojoj se nalazimo, bilo to poslovna, društvena ili bilo kakva sredina, mi će mo kad tad posrnuti. Znači prilagodi se onome što traže od tebe i tako će ti i biti. Ne prihvati, upravo je ono kako si rekla aaaaaaahhhhhhh!!!! Eureka!!!! Ali ne smijemo zaboraviti da poslije kiše uvijek dolazi sunce!!! Moramo ponekada biti strpljivi i podnositi i poraze pa i padove. Sve je to sastavni dio života, ako padamo ne zaboravimo: da i pad je let.... Treba biti strpljiv, i čekati svojih pet minuta i odabrati pravi trenutak i vrijeme kada posrnuće pretvoriti u nešto bolje. Svi se mi u određenim trenutcima moramo mijenjati, ne možemo smatrati da smo uvijek mi u pravu, ili da smo idealni. Svatko ima svojih mana i vrlina. Samo trebamo znati kada mane promjeniti u vrline i onda dolazi: ono, sunce poslije kiše....
[Vrh] Go down
Promjena
Gost

PostajNaslov: PROLJEĆE   08.04.08 19:47

afro Proljeće! Ovo je priča o stvarnom današnjem životu ljudi, o kojima mi tako malo ili uopće ništa ne znamo. A toliko ih ima oko nas, i prolazimo pored njih kao da su nevidljivi. I što se dogodi, prolazi stručnjak za reklame, shvati da bi mala promjena teksta kod jadnog slijepog čovjeka mnogo pomogla. I kao što je i očekivao to se dogodilo, čovjekov šešir je bio pun kovanica. Znači da smo mi veći slijepci nego taj koji stvarno je. Imamo oči, vidimo, pročitamo pogledamo u slijepca i sebično nastavimo dalje. Poslije promjene teksta u "Proljeće je danas, a ja ga ne mogu vidjeti", mi odjednom progledamo i sažaljevamo se nad tim čovjekom, ubacujemo kovanicu. Zar nismo slijepci za sve što se oko nas događa, onda nam netko mora to doslovno rečeno nacrtati i mi se budimo kao medo iz zimskog sna, otvaramo oči i tek tada shvaćamo što se oko nas zbiva. Kod ovog slijepog čovjeka je promjenjena strategija i krenulo je nabolje, bar što se materijalne strane tiče. Mi bi smo se svi trebali zapitati, "koja je to strategija koju ja moram kod sebe promjeniti"?, da bih iz goreg prešao u bolje. Nikome danas nije sve blistavo, ako smo situirani materijalno, nedostaje nam ono duševno, ako imamo ovo drugo onda nam nedostaje ovo prvo. Svi bismo se trebali spustiti na zemlju, i biti zadovoljni onim što imamo, ako imamo previše to podijeliti sa onima koji nemaju nikako. Pomoći onome kome je potrebno je već početak da počnemo nešto mijenjati kod sebe! Lijep je osjećaj kada znate da ste nekoga usrećili pa makar to bila i sitnica, a tek koja je sreća promjeniti kod sebe nešto što nismo niti znali da trebamo!
[Vrh] Go down
carpe diem

PostajNaslov: O muškarcima   09.04.08 18:11

Neki su muškarci tako slabih karaktera da uopće nisu podložni utjecajima.

Ako me muškarac džentlmen, ma kako malo znao- zna dovoljno. Ako nije džentlmen, ma kako puno znao- nedovoljno je.

Idealan muškarac ne smije juriti za lijepim ženama. To pokazuje da nema ukusa, ili daje naslutiti da ga ima previše.

Zašto, zaboga, muškarci oduvijek inzistiraju na čistoći i nevinosti? Brižljivo raskopčana bluza mnogo je dojmljivija.

Kad muškarci trebaju učiniti nešto za opću dobrobit, vijek su nepodnošljivi. Ali, kad društvo učini nešto za njih, odmah postaju ljubazniji.

Kad muškarci ženama prestanu govoriti što je na njima lijepo i privlačno, znači da su prestali misliti da na njima nešto lijepo i privlačno postoji.

Muškarce koji su poženili i u kuće zatvorili sve one prekrasne djevojke isto treba zatvoriti- ali kao kriminalce.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
carpe diem

PostajNaslov: O novinarstvu i novinarima   12.04.08 17:38

Novinarstvo je laganje za mjesečnu plaću.

Nekad su ljudi imali pljuvačnice. Danas imaju tisak!

Kad su ljudi spoznali važnost i moć novina, od novinara su napravili svoje dobro plaćene sluge.

Današnji tisak vjerno prati skandale drugorazrednih ljudi te objavljuje polupismene tekstove o sličnim, apsolutno nezanimljivim ljudima.

Knjige se ne čitaju, a novine su nečitljive!

Održanje novinarstva objašnjivo je jedino genijalnom Darwinovom teorijom po kojoj- samo najprostiji prežive.

Kodeks modernog novinarstva: blati javno-ispričaj se privatno!

Okosnicu svake udarne vijesti u novinama čini kaša sastavljena od predrasuda, ispraznog blebetanja i gluposti.

Tko god me želi blatiti po novinama, ja ću mu pomoći. Svaka reklama je dobrodošla.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
carpe diem

PostajNaslov: O politici   17.04.08 13:58

Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu završiti kao članovi parlamenta. A oni koji se pokažu kao uistinu glupi, ondje i napreduju.

Državu trebaju voditi vizionari- ljudi koji vide dalje od trenutka i misle na budućnost. Ovako, vode nas gomilom vođeni ljudi koji pokušavaju biti vođe.

U nekim zemljama ništa nije nemoguće- osim korijenite promjene.

Ne volim riječ reforma- to obično znači ostaviti stvari onakvima kakve jesu.

Patriotizam je obično jedina vrlina ljudi s puno mana.

Nekada su postojala velika očekivanja od demokracije. Ali, demokracija se pokazala kao batinanje naroda od naroda i u ime naroda.

Krizu se često pokušava odgoditi dijeljenjem pomoći i milostinje umjesto da je se riješi znanjem. Kad jednom kriza ipak nastupi, zbog siromaštva će se teško riješiti i znanjem.

Kad vlast pokuša diktirati umjetnicima što i kako trebaju raditi, umjetnost se preobrazi u stereotip ili degenerira u bezvrijednu i sramotnu vrstu zanatstva, ili pak potpuno nestane!

Vlast degradira- kako onoga tko je provodi, tako i one nad kojima se provodi.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Da nam ne bude dosadno   

[Vrh] Go down

Da nam ne bude dosadno
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.